Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_TUESDAY, 27 YT_JUNE 2017
27 листопада
Відбулося засідання робочої групи за участю провідних фахівців та громадських зоозахисних організацій.
Основна категорія: Новини
категорія: м. Київ

Відповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів від 08.07.2013 № 304 «Про Міжвідомчу робочу групу при Міністерстві екології та природних ресурсів щодо збереження хижих тварин», відбулося засідання робочої групи за участю провідних фахівців та громадських зоозахисних організацій.

На засіданні були розглянуті основні проблемні питання існування в Україні великих хижих ссавців, першочергові заходи щодо їх охорони, раціонального використання та відтворення. Значну частину засідання було присвячено гуманному поводженню та утриманню в умовах неволі великих хижих тварин. На засіданні фахівцями Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України запропоновано опрацювати питання щодо внесення відповідних змін до Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 30.09.2010 № 429, зареєстрований в Міністерстві юстиції 29.12.2010 за № 1384/18679, зокрема щодо покращення умов утримання великих хижих ссавців шляхом збільшення площі для їх утримання тощо.

Також було заслухано інформацію щодо стану шакала, чужорідного виду на Півдні України, що завдає шкоди представникам місцевої фауни. Прийняті рішення щодо підготовки проектів нормативно-правових актів стосовно охорони диких хижих ссавців в Україні, покращення умов їх утримання, відповідальності за незаконне знищення, регулювання строків добування.

Прийняті рішення будуть опрацьовані в установленому порядку.

Back to top