Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 25 YT_JUNE 2017
03 листопада
Микола Кузьо: «Буде оприлюднено перші результати спільних українсько-грузинських досліджень акваторії Чорного моря»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Україна та Грузія у рамках проекту EMBLAS-II за підтримки ЄС та ПРООН ведуть спільні наукові дослідження стану акваторії Чорного моря. 31 жовтня з нагоди Міжнародного дня Чорного моря українська делегація взяла участь у науковій конференції, присвяченій цій темі, яка відбулася у Батумі (Грузія).

Заступник Міністра екології та природних ресурсів із євроінтеграційних питань Микола Кузьо у рамках заходу передав Міністру довкілля Грузії Гіглі Агулашвілі  та Голові Агентства захисту довкілля Грузії  Тамарі Багратії металеву скульптуру морської мушлі "Крила янгола" як символ чистоти.

За даними науковців, цей молюск з’являється у водоймі при перших ознаках покращення стану акваторії.

Микола Кузьо повідомив, що  аналогічна скульптура найближчим часом буде встановлена в Одесі.

«Маю надію – ця акція стане стане символом турботи двох країн про Чорне море. Вже скоро ми зможемо представити результати першої наукової експедиції - показники стану Чорного моря, а також орієнтовно у серпні, українські та грузинські науковці вийдуть у море для другої експедиції», - розповів Микола Кузьо.

Він зазначив, що на базі оновлених даних наукових досліджень буде створено єдину стратегію щодо збереження акваторії Чорного моря.

«Це унікальна можливість. Без наукових даних годі говорити про серйозну стратегію щодо Чорного моря як українську, так і спільну, а також про залучення коштів, зокрема ЄС, на реалізацію такої стратегії, оскільки впровадження Директиви ЄС щодо морської стратегії є зобов'язанням, передбаченим Угодою про асоціацію між Україною та ЄС», - резюмував Микола Кузьо.

Між представниками двох сторін також було досягнуто домовленості щодо посилення співпраці в рамках Східного партнерства та виконання Угоди про асоціацію із ЄС у контексті прийнятої 17 жовтня цього року Декларації міністрів з питань довкілля країн Східного партнерства, де Україну представляв Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Back to top