Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 25 YT_JUNE 2017
16 червня
Остап Семерак: «Україні вдалося уникнути жорстких санкцій завдяки ухваленому Закону про ОВД»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Під час 7-ї Зустрічі Сторін Конвенції про оцінку впливу на довкілля у транскордонному контексті (Конвенція Еспо), яка відбувається у Мінську (Білорусь), Сторони привітали прийняття Україною Закону «Про оцінку впливу на довкілля» як практичного і важливого кроку у дотриманні Конвенції. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів, глава української делегації Остап Семерак

Ухвалення закону дозволило вже під час Зустрічі Сторін змінити проект рішення стосовно України, яким передбачалося, зокрема, порушення питання щодо позбавлення України прав та імунітетів у рамках Конвенції, а також низка інших жорстких санкцій.

«Вже понад 8 років Конвенція Еспо ставила питання про порушення Україною своїх зобов’язань та необхідність ухвалення в Україні національного законодавства, що забезпечить її належне дотримання. Закон «Про оцінку впливу на довкілля» був прийнятий і кілька днів тому підписаний Президентом. Це означає, що нам вдалося виконати ключову вимогу у відповідних справах проти України», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів.

Також під час зустрічі Сторін вдалося напрацювати нові пропозиції до тексту рішення Наради Сторін, які дозволять визначити чіткі кроки для закриття у найкоротший термін справ проти України. Зокрема у справі щодо судохідного каналу Бистре.

«Зустріч Сторін цього разу була доволі складною, адже розглядалися низка важливих питань, зокрема, які стосються ядерної енергетики. Проте, враховуючи прогрес нашої країни, нам вдалося в рамках засідання узгодити рішення стосовно України у справі каналу Бистре», - резюмував Остап Семерак.

Водночас Нарада Сторін Конвенції із оцінки впливу на довкілля не затвердила звіт Комітету з імплементації через непогодження позицій по атомній енергетиці. Сторонами було ухвалено рішення перенести його затвердження до позачергової Наради Сторін, яка має відбутися у Женеві.

"Тобто рішення стосовно України у справі каналу Бистре буде розглянуте як частина загального рішення про дотримання Конвенції на спеціальному засіданні», - пояснив Міністр екології та природних ресурсів України.

Нагадаємо, 7 лютого 2017 Комітет із впровадження Конвенції Еспо (Конвенція про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті) опублікував звіт своєї тридцять сьомої сесії, що відбулася 12-14 грудня 2016 у Женеві. На цій сесії Комітет серед іншого розглянув питання прогресу України у виконанні рішення про недотримання нашою державою своїх конвенційних зобов’язань (справа про глибоководний судноплавний канал Дунай-Чорне море в українській ділянці дельти Дунаю / канал Бистре). Цим рішення Україні було запропоновано прийняти відповідне законодавство і привести проект по каналу Бистре у повну відповідність до Конвенції.

Довідково: Конвенція Еспо – це міжнародний договір, що зобов’язує держави проводити оцінку впливу на довкілля комерційних проектів у випадку, коли такі проекти можуть вплинути на довкілля іншої держави. Конвенція Еспо є інструментом, який забезпечує інформування та консультування із зачепленими сторонами до прийняття остаточних рішень, зокрема у сфері ядерної енергетики, таким чином підвищуючи рівень пропрацьованості та обґрунтованості рішень та забезпечуючи взяття до уваги усіх аспектів, включно з тими, які не розглядяються в рамках компетенції органів з ядерної та радіаційної безпеки.

Back to top