Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_TUESDAY, 27 YT_JUNE 2017
13 грудня
У Мінприроди обговорили можливість впровадження інноваційних методів сталого туризму в національних парках
Основна категорія: Новини
категорія: м. Київ

12 грудня  2016 року вперше в Міністерстві  екології та природних ресурсів України  під головуванням заступника Міністра з питань Європейської  інтеграції - Миколи Кузьо проходила Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційний менеджмент сталого туризму в національних парках».

Під час конференції, в якій  взяли участь близько 60 учасників з різних куточків України та 8 представників з Республіки Польща,  обговорювали  правові аспекти та законодавчі акти з охорони навколишнього середовища в ЄС та США, моніторинг сталого використання рекреаційних ресурсів національних парків і прилеглих територій.

Проведення  заходу такого рівня  стало чудовою можливістю для  українських та польських фахівців  обмінятися  досвідом з питань збереження природи та розвитку екологічного (зеленого) туризму.

Присутні на науковій конференції представники Університету туризму та екології (Республіка Польща) і Представництва Польської академії наук в Києві  обговорили із  працівниками установ природно-заповідного фонду, наукових, освітніх та громадських організацій з України та науковцями Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління перспективи  співпраці у галузі охорони природи між Республікою Польща та Україною.

Учасники конференції домовилися про подальше  тісне українсько-польське співробітництво в природоохоронній  галузі, а  саме: організувати   ряд  заходів з о вивчення можливостей  українських національних природних парків щодо  впровадження еко-туризму з урахуванням польського досвіду.

Крім того, домовилися розпочати підготовку  спільного пілотного проекту з розвитку еко-туризму та рекреації у національних природних парках. Його мета  - підвищити  інтерес  громадськості до   екологічного туризму в  національних парках в Україні.

У найближчих планах  - проведення тренінгів та навчання фахівців національних природних парків України на базі Університету туризму та екології (Республіка Польща).

Back to top